Групова терапія

Групова терапія

Групова робота з психологом з метою покращення якості життя, підвищення власної продуктивності, вирішення внутрішньоособистісних конфліктів, проблем у відносинах. Обговорення життєвих ситуацій із людьми, які мають схожі проблеми.

Що являють собою психотерапевтична група?

Група, в якій людина проходить терапію, стає невеликою імітацією соціуму. Потрапляючи в неї людина стає учасником багатьох різних взаємодій. Психотерапевт контролює процес і направляє їх в потрібну сторону, забезпечуючи максимальний терапевтичний ефект.

Вільна група з часом стає мікрокосмом для учасників. Вони починаються взаємодіяти з іншими людьми так само, як взаємодіють з людьми в своєму природному оточенні. Це відбувається несвідомо і дозволяє терапевту і групі наочно побачити в чому полягає справжня проблема.

Проблеми, з якими людина приходить до психолога, найчастіше набагато простіше і швидше можна пропрацювати в складі групи. До таких відносять:  проблеми зі спілкуванням, соціальною взаємодією, самооцінкою, труднощі спілкування в сім’ї тощо.

Якщо при індивідуальній терапії фокус уваги спрямований на конкретну людину і її минуле, то на групових сеансах фокус зміщується на теперішній час: що ви відчуваєте зараз, як ставитеся до інших людей, як поводите себе в цій ситуації, що говорите, куди дивитесь і т.п. При цьому багато особливостей, схильностей, моделей поведінки людини стають очевидними для оточуючих і опрацювати їх набагато простіше.

Працюючи з групою, психотерапевти наживо спостерігають проблеми в стосунках, які виникають у людини в соціумі. Вони бачать прояви неспокою, агресії, невпевненості, зневаги, холодності, як змінюється мова тіла, а також інші моменти, що виникають у людини при спілкуванні з іншими людьми, які при діалозі «один на один» можуть взагалі не проявлятися.

Групова психотерапія відрізняється:

 • Динамікою змін. Міжособистісні процеси проходять набагато інтенсивніше і результат з’явиться набагато швидше.
 • Активною дією. Багато проблем, які людина хоче вирішити за допомогою психолога, пов’язані зі спілкуванням з оточуючими його людьми. Це може бути брак впевненості в собі, питання лідерства, підпорядкування тощо. Працюючи в групі вони виявляються на поверхні, чітко і явно, завдяки чому опрацювати ці проблеми набагато простіше.
 • Відкритістю і очевидністю. Кожна людина бачить саму себе не так, як бачать її оточуючі. У цьому питанні робота в групі просто незамінна – інші учасники матимуть змогу вказати на те, що в вас бачать всі інші і чого ви самі не помічаєте. Використовуючи їх зворотний зв’язок, реакції і відношення можна істотно просунутися у вирішенні своєї проблеми і домогтися змін.

Розрізняють декілька видів психотерапевтичних груп за програмною метою, складом, тривалістю роботи та іншими критеріями.

За складом групи можуть бути:

 • маленькими ( від 6 до 10 осіб),
 • середніми (до 10 – 15 чоловік)

Оплата:

 • Клієнт може скасувати або перенести зустріч за 24 години, не оплачуючи її.
 • Зустріч, скасована менш як через 24 години, оплачується у повному розмірі.
 • Якщо психолог скасовує зустріч менш як за 24 години до початку сесії, він компенсує клієнту наступну зустріч і вона проходить безкоштовно.

Клієнт:

Як відбувається консультація з підлітком:

 1. Повідомляєте адміністратору (у телефонній розмові), що консультація буде з підлітком та залишаєте контактний номер одного з батьків.
 2. Ми отримуємо згоду батька на консультацію.
 3. Оплачуєте сесію, вибираєте разом із підлітком фахівця, зручну дату та час, очікуєте дзвінка (або телефонуєте самі через сайт).
 4. Консультація триває 55 хвилин, за які ви познайомитеся з психологом, обговорите свій запит та спільно з фахівцем вивчите проблему глибше.
 • Клієнт приходить на зустріч у обумовлений час. При запізненні час консультації не продовжується.
 • Клієнт відвідує зустрічі регулярно для досягнення результату: не рідше за 1 раз на 10 днів і не частіше 2 разів на тиждень.
 • Якщо клієнт прийшов на сесію у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під дією сильних психотропних препаратів, психолог має право вважати сесію оплаченою та пропущеною.
 • Тривалість індивідуальної консультації 55 хвилин, сімейної/парної консультації 80 хвилин.

Психолог:

 • На консультації психолог дотримується запиту клієнта, пред’являючи йому свої спостереження, думки, версії та гіпотези.
 • Психолог не дає поради та не приймає рішення замість клієнта.
 • За запитом клієнта психолог зобов’язується пред’явити правдиву інформацію про методи роботи, свій досвід, освіту та все, що стосується роботи з клієнтом на запит клієнта.
 • Психолог зобов’язується зберігати конфіденційність зустрічей. Те, що відбувається на сесії, не може бути розголошене будь-якому з членів сім’ї, друзям, родичам або стороннім людям без згоди клієнта. Винятком із правил є винесення випадку клієнта (без озвучення клієнта) на супербачення.
 • Психолог має право порушити конфіденційність та повідомити відповідні органи у разі, якщо клієнт повідомив про скоєний злочин, про намір вчинити злочин чи про намір вчинити суїцид.
 • У період надання консультацій психолог не має права вступати з клієнтом у дружні, сімейні та ділові відносини.
 • Психолог має право направити клієнта до психіатра, невролога та інших фахівців, якщо бачить у цьому потребу.

Домовитись про консультацію можна за телефоном:

Телефон горячої лінії

+38 (080) 033 45 03

+38 (067) 575 32 21
+38 (050) 575 32 21
+38 (073) 575 32 21

Зв'язатися з нами

Надіслати повідомлення

або
Зателефонуйте  нам

ПН.-НД: 9:00 -21:00