Групова робота з психологом з метою покращення якості життя, підвищення власної продуктивності, вирішення внутрішньоособистісних конфліктів, проблем у відносинах. Обговорення життєвих ситуацій із людьми, які мають схожі проблеми.
Що являють собою психотерапевтична група?
Група, в якій людина проходить терапію, стає невеликою імітацією соціуму. Потрапляючи в неї людина стає учасником багатьох різних взаємодій. Психотерапевт контролює процес і направляє їх в потрібну сторону, забезпечуючи максимальний терапевтичний ефект.
Вільна група з часом стає мікрокосмом для учасників. Вони починаються взаємодіяти з іншими людьми так само, як взаємодіють з людьми в своєму природному оточенні. Це відбувається несвідомо і дозволяє терапевту і групі наочно побачити в чому полягає справжня проблема.
Проблеми, з якими людина приходить до психолога, найчастіше набагато простіше і швидше можна пропрацювати в складі групи. До таких відносять: проблеми зі спілкуванням, соціальною взаємодією, самооцінкою, труднощі спілкування в сім’ї тощо.
Якщо при індивідуальній терапії фокус уваги спрямований на конкретну людину і її минуле, то на групових сеансах фокус зміщується на теперішній час: що ви відчуваєте зараз, як ставитеся до інших людей, як поводите себе в цій ситуації, що говорите, куди дивитесь і т.п. При цьому багато особливостей, схильностей, моделей поведінки людини стають очевидними для оточуючих і опрацювати їх набагато простіше.
Працюючи з групою, психотерапевти наживо спостерігають проблеми в стосунках, які виникають у людини в соціумі. Вони бачать прояви неспокою, агресії, невпевненості, зневаги, холодності, як змінюється мова тіла, а також інші моменти, що виникають у людини при спілкуванні з іншими людьми, які при діалозі «один на один» можуть взагалі не проявлятися.
Групова психотерапія відрізняється:
- Динамікою змін. Міжособистісні процеси проходять набагато інтенсивніше і результат з’явиться набагато швидше.
- Активною дією. Багато проблем, які людина хоче вирішити за допомогою психолога, пов’язані зі спілкуванням з оточуючими його людьми. Це може бути брак впевненості в собі, питання лідерства, підпорядкування тощо. Працюючи в групі вони виявляються на поверхні, чітко і явно, завдяки чому опрацювати ці проблеми набагато простіше.
- Відкритістю і очевидністю. Кожна людина бачить саму себе не так, як бачать її оточуючі. У цьому питанні робота в групі просто незамінна – інші учасники матимуть змогу вказати на те, що в вас бачать всі інші і чого ви самі не помічаєте. Використовуючи їх зворотний зв’язок, реакції і відношення можна істотно просунутися у вирішенні своєї проблеми і домогтися змін.
Розрізняють декілька видів психотерапевтичних груп за програмною метою, складом, тривалістю роботи та іншими критеріями.
За складом групи можуть бути:
- маленькими ( від 6 до 10 осіб),
- середніми (до 10 – 15 чоловік)
Оплата:
- Клієнт може скасувати або перенести зустріч за 24 години, не оплачуючи її.
- Зустріч, скасована менш як через 24 години, оплачується у повному розмірі.
- Якщо психолог скасовує зустріч менш як за 24 години до початку сесії, він компенсує клієнту наступну зустріч і вона проходить безкоштовно.
Клієнт:
Як відбувається консультація з підлітком:
- Повідомляєте адміністратору (у телефонній розмові), що консультація буде з підлітком та залишаєте контактний номер одного з батьків.
- Ми отримуємо згоду батька на консультацію.
- Оплачуєте сесію, вибираєте разом із підлітком фахівця, зручну дату та час, очікуєте дзвінка (або телефонуєте самі через сайт).
- Консультація триває 55 хвилин, за які ви познайомитеся з психологом, обговорите свій запит та спільно з фахівцем вивчите проблему глибше.
- Клієнт приходить на зустріч у обумовлений час. При запізненні час консультації не продовжується.
- Клієнт відвідує зустрічі регулярно для досягнення результату: не рідше за 1 раз на 10 днів і не частіше 2 разів на тиждень.
- Якщо клієнт прийшов на сесію у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під дією сильних психотропних препаратів, психолог має право вважати сесію оплаченою та пропущеною.
- Тривалість індивідуальної консультації 55 хвилин, сімейної/парної консультації 80 хвилин.
Психолог:
- На консультації психолог дотримується запиту клієнта, пред’являючи йому свої спостереження, думки, версії та гіпотези.
- Психолог не дає поради та не приймає рішення замість клієнта.
- За запитом клієнта психолог зобов’язується пред’явити правдиву інформацію про методи роботи, свій досвід, освіту та все, що стосується роботи з клієнтом на запит клієнта.
- Психолог зобов’язується зберігати конфіденційність зустрічей. Те, що відбувається на сесії, не може бути розголошене будь-якому з членів сім’ї, друзям, родичам або стороннім людям без згоди клієнта. Винятком із правил є винесення випадку клієнта (без озвучення клієнта) на супербачення.
- Психолог має право порушити конфіденційність та повідомити відповідні органи у разі, якщо клієнт повідомив про скоєний злочин, про намір вчинити злочин чи про намір вчинити суїцид.
- У період надання консультацій психолог не має права вступати з клієнтом у дружні, сімейні та ділові відносини.
- Психолог має право направити клієнта до психіатра, невролога та інших фахівців, якщо бачить у цьому потребу.
Домовитись про консультацію можна за телефоном:
Телефон горячої лінії
+38 (067) 575 32 21
+38 (050) 575 32 21
+38 (073) 575 32 21