Робота з залежностями

Робота з залежностями

Що таке залежність?

Це нав’язлива потреба здійснювати певні дії, незважаючи на несприятливі наслідки медичного, психологічного або соціального характеру. Залежність буває:

  • фізіологічною (викликана прийомом хімічних речовин — наркотиків, алкоголю);
  • поведінковою (від азартних ігор, шопінгу, ризикованої поведінки і т. д.).

Для всіх видів залежності характерні зростання толерантності до активної речовини, через що залежна людина змушена постійно збільшувати дозу. Людина втрачає контроль над вживанням активної речовини. Припинення викликає «синдром відміни», який супроводжується дратівливістю, тривогою, нудотою, болем і бажанням вжити психоактивну речовину, щоб позбутися від негативних відчуттів.

В іншому значенні залежність — прагнення покладатися на іншу людину (або інших людей) для отримання задоволення, безпеки, досягнення своїх цілей. Іншими словами — залежність, це коли одна сфера життя витісняє всі інші і стає головною. Те, що колись було важливим, перестає бути таким, або просто знецінюється. Особливу увагу варто приділити співзалежних людям. Це близькі, родичі залежної людини, які співчувають їй.

Простий приклад: проблеми з алкоголем у однієї людини, а страждають всі, хто знаходяться поруч. Чоловіки, дружини, батьки, діти, друзі, колеги, мимоволі втягнуті в те, що відбувається, всі ті люди, які стикаються з бажанням допомогти залежному, і неможливістю це зробити у зв’язку з небажанням приймати будь-яку допомогу, та й просто через некомпетентність. Неможливість допомогти значущому близькому викликає почуття відчаю, болю, образи, безсилля, розчарування і провини. Так ось, і ті, і інші стикаються з відсутністю розуміння. І в цьому випадку допомога психолога стає вкрай актуальною.

Звернувшись до психолога, ви можете отримати кваліфіковану підтримку і допомогу. Психолог не стає на бік залежної або співзалежної людини. Психолог знаходить спосіб, як знайти порозуміння між ними і зробити цей процес максимально безболісним.

Домовитись про консультацію можна за телефоном:

Телефон горячої лінії

+38 (080) 033 45 03

+38 (067) 575 32 21
+38 (050) 575 32 21
+38 (073) 575 32 21

Зв'язатися з нами

Надіслати повідомлення

або
Зателефонуйте  нам

ПН.-НД: 9:00 -21:00